Parapetul metalic de protecție aferent refugiului de la trecerea de pietoni amenajat pe DN 28, km 46 +100, în dreptul liceului din Podul Iloaiei, județul Iași, a fost distrus în urma unui accident rutier produs la primele ore ale dimineții.
Din primele informații, conducătorul unui autovehicul înmatriculat în Republica Moldova a adormit la volan. Nu s-au înregistrat victime, ci doar pagube materiale.
Lucrătorii DRDP Iași vor interveni pentru degajarea zonei, în vederea lucrărilor de remediere. Circulați cu atenție!
Șoferul unui TIR a adormit la volan noaptea trecută și a pus la pământ un refugiu pietonal din Lețcani FOTO
![](https://ziarulxpress.ro/wp-content/uploads/2024/03/FB_IMG_1711107645316-860x1147.jpg)
Leave a comment